Tisztelt Szülők!

Az idegen nyelvi mérést az iskolák hatodik és nyolcadik évfolyamán az angol vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében folytatják le.

Az ország összes iskolájának minden feladatellátási helyén a mé-résben érintett 6. illetve 8. évfolyamos tanulók azonos időpontban és azonos körülmények között írják meg a mérést. (6. évfolyam: 8:00—09:30, 8. évfolyam: 10:00—11:30)

Az idegen nyelvi mérés azt méri, hogy a tanulók nyelvtudása meg-felel-e a tantervi követelményekben előírt KER (Közös Európai Re-ferenciakeret) szerinti szinteknek, azaz 6. évfolyamon az A1-es, 8. évfolyamon az A2-es szintnek.

A mérésen annak a tanulónak a nyelvtudása felel meg az adott KER szerinti szintnek, aki eléri a feladatlapon elérhető maximális pontszám 60%-át.

A mérés a tanulók nyelvtudását két alapkészségen, az olvasott szöveg értésén és a hallott szöveg értésén keresztül méri.

A feladatlapokat szakmai bizottságok állítják össze a KER szintle-írásai alapján.

A tanulók feladatlapjainak értékelését két nyelvtanár egymástól füg-getlenül végzi az Oktatási Hivatal honlapján elhelyezett javítási‐értékelési útmutatónak megfelelően.

Az eredményeket idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva iskolánk honlapján tesszük közzé 2019. június 12‐ig. A mérés nap-ján a tanulók saját nevükre szóló Névkártyát kapnak, amelyen sze-repel a tanuló Mérési azonosítója. A Mérési azonosító segítségével tudják megtekinteni a szülők a tanuló mérésben elért eredményét.