A Nagyatádi Úszó és Természetjáró Egyesület (NUTE) 2023. 06. 03-án vett részt a Keszthelyi Kiscápák SE által rendezett Motivációs Amatőr Tanévzáró Úszóversenyen Keszthelyen.

A versenyen 9 versenyszámot és 9 korosztályt hirdettek meg, amelyen 12 egyesület, több mint 150 gyermeke rajtolt.

A Bárdos iskola tanulói közül 2 gyermek, összesen 7-szer állt rajthoz ezen a versenyen. A legkisebbeknek minden úszásnemből 25m-es távot kellet teljesíteni a nagyobbak 50m -es távokon ill. 100m vegyes úszásból is megmérettethették magukat. Kupát kapott minden korosztályból az az úszó, aki legjobb idővel csapott célba 100m vegyes versenyszámból. Ők, 2022-23 Tanév Korosztályos Bajnoka „100m vegyes” KUPÁT kaptak. A többi versenyszámból az 1-3 hely éremmel a 4.-6.helyezetteket oklevéllel díjazták.

A Bárdos iskola tanulói végül 2 bronzéremmel és 5 oklevéllel zárták a versenyt.

Eredmények:

• Fekete Zoé (NUTE) 50m hát 3. hely